Władze miasta Legnica chcą skończyć z zakorkowanymi drogami!

Legnica oaza zieleni pełna udogodnień
24 października 2016

Władze miasta Legnica chcą skończyć z zakorkowanymi drogami!

Wreszcie udało się rozpocząć inwestycję nowej drogi w Legnicy łączącej skrzyżowanie Rzeczypospolitej i Bielańskiej z ulicą Grunwaldzką! To właśnie dzięki tej drodze rozładuję się ruch na tych drogach i wreszcie ulice będą przejezdne bez stania w wielogodzinnych korkach.

– To będzie normalna śródmiejska droga w rodzaju Piłsudskiego czy Wrocławskiej.

Będzie ona drogą powiatową i będzie biegła od Grabskiego (to ulica, wzdłuż której rozciąga się Pomnik Przyrody “Aleja Drzew”) zostawiając park po lewej stronie do Bielańskiej, a potem przedłużenie po drugiej stronie ulicy Rzeczpospolitej jako ulica Okrężna i to jest początek następnego etapu zbiorczej południowej, która będzie biegła pozostawiając po lewej stronie domki jednorodzinne przez ogrody działkowe w kierunku dawnego budynku WPEC przy ulicy Niklowej. Kotłownie zostaną po lewej stronie drogi, a po prawej stronie dojedziemy do skrzyżowania Sudecka – Koskowicka. Nie ma jeszcze decyzji czy potem ta droga będzie biegła Sudecką do Sikorskiego czy może Koskowicką do Sikorskiego. Wiadomo natomiast, że dzięki temu osiedle Piekary będzie połączone z centrum miasta aż do huty – wyjaśnia Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy – W tej chwili na ulicy II Armii Wojska Polskiego w godzinach szczytu ponad 30 tys. pojazdów, a na skrzyżowaniu tejże ulicy z Piłsudskiego, Rzeczpospolitej i Moniuszki jest 70 tys. pojazdów na dobę. To jest najbardziej obciążone skrzyżowanie w całym mieście.

Jeżeli puścimy ruch drogą zbiorczą południową aż na Piekary to niewątpliwie na tym odcinku ulica II Armii Wojska Polskiego będzie dużo luźniejsza. Na drodze w odcinku ulicy Okrężnej będzie dużo parkingów. Największy przewidujemy tam, gdzie kiedyś był tak zwany małpi gaj. Inny duży parking będzie koło basenów. Przejścia z parkingów na teren parku będą podziemne, a więc zupełnie bezkolizyjnie. Nie ma powodów do zmartwień, bo będzie bezpiecznie. Będą też chodniki i oświetlenie. Na wysokości ulicy Mickiewicza będzie wybudowane rondo, a dalej rozbudowane będzie skrzyżowanie Bielańskiej, Rzeczpospolitej i Okrężnej poprzez dobudowę jednego pasa ruchu. Sygnalizacja będzie oczywiście przebudowana – wyjaśnia dyrektor Szymkowiak.

Pierwszy etap prac powinien zakończyć się za dwa lata. Druga tura robót łącznie z tymi przy ulicy Okrężnej nie ma jeszcze wyznaczonego terminu.

Dzięki takim zabiegom Włodarze Legnicy dążą do poprawy komunikacji i wizerunku tej części miasta. Realizacja pierwszego etapu planów opisanych przez Dyrektora Szymkowiaka poprawi lokalizacje inwestycji, które powstają w tym rejonie. Na tle pozostałych budynków wyróżniają się “Wille Garnizon – z szacunku do miejsca”. W ramach tej inwestycji powstały dwa budynki wielorodzinne przy ulicy Okrężnej, Wille Garnizon zaprojektowano z równowagą między nowoczesnością a ponadczasowymi rozwiązaniami decydującymi o jakości życia.

Ten rejon Legnicy będzie bardziej niż do tej pory łączył walory cichej, zielonej i kameralnej okolicy z jeszcze lepszym dostępem do centrum miasta.

Nowi właściciele lokali Willi Garnizon już czekają na drugi etap nowej trasy komunikacyjnej bo przecież stara ulica Okrężna wizualnie wyraźnie odstaje od nowo powstałych i fantastycznie prezentujących się budynków tej nowoczesnej inwestycji a ich nowe miejsca zamieszkania będą dzięki temu jeszcze wygodniejsze i bardziej atrakcyjne.

Dodaj komentarz